Recenzje

Recenzje

Rebel Times 41 / Luty 2011, „Prawdziwy luzak może być tylko jeden (Chez Geek) ”
Recenzja w Rebel Times nr. 41

Kliknij obrazek, aby otworzyć recenzję w nowej karcie.
 • Mechanika Chez Geek stoi na wysokim poziomie i w połączeniu z niezwykle zabawnymi grafikami oraz tekstami występującymi na kartach gwarantuje temu tytułowi dużą dozę grywalności bez ryzyka, że gra się znudzi. Szczególnie miłośnicy gier fabularnych znajdą tutaj wiele ukłonów skierowanych w ich stronę.
 • „Prosty” to zresztą słowo-klucz dla tego tytułu. Proste są założenia i zasady, nieskomplikowany jest przebieg gry i w końcu prosta jest nawet kreska Johna Kovalica (co nie ujmuje jej w żaden sposób uroku!). Co ważne, „prosty” nie oznacza tutaj „prostacki” – gra bawi przez długi czas i nawet kilka partii rozegranych z rzędu nie zmniejsza przyjemności płynącej z zabawy. Chyba tylko osoby zupełnie pozbawione poczucia humoru nie będą się choćby lekko uśmiechały, obcując z Chez Geek, większość zaś z pewnością będzie wybuchała salwami śmiechu (niekiedy wręcz histerycznego).

Uwaga: We współpracy z redakcją Rebel Times mamy przyjemność udostępnić pełny tekst recenzji (plik PDF) w witrynie Chez Geek.

Aby otworzyć recenzję w nowej karcie, kliknij tutaj.
Aby zapisać recenzję na dysku, kliknij tutaj.


Świat Gier Planszowych nr 13 (kwartalnik), „Chez Geek – Imprezka u świra”

 • Skoro w Chez Geek rozgrywka się nie wiesza, a nad mechaniką przechodzi się do porządku dziennego, skoro wreszcie prawdziwą frajdą jest ładowanie luzu sobie i utrudnianie tego innym, misja projektanta gry zakończona została sukcesem.
 • [...]za humor gry należy się laurka – najpierw autorowi grafik, niezawodnemu Johnowi Kovalicowi, następnie zaś twórcom polskiej wersji. Jako że nie ma nic mniej śmiesznego od teoretycznego rozwodzenia się o dowcipach, streszczę sprawê w jednym zdaniu: hasła z kart w połączeniu z rozbrajającymi animkami potrafią strącić graczy z krzeseł przy pierwszej partii, i wciąż rozpogadzają twarz po partiach dwudziestu kilku.
 • Ciekawie prezentuje się strona edycyjna gry. Pudełko wysokie na kilka centymetrów przedstawia dom, który mieści w sobie pokaźny plik kart, sporo plastikowych znaczników, kostki i… gumowy odstresowywacz do miętolenia w dłoni.

Uwaga: We współpracy z redakcją Świata Gier Planszowych mamy przyjemność udostępnić recenzję (plik PDF) w witrynie Chez Geek.

Aby otworzyć recenzję Świata Gier Planszowych w nowej karcie, kliknij tutaj.
Aby zapisać recenzję Świata Gier Planszowych na dysku, kliknij tutaj.


Portal Poltergeist 24-11-2010: „Chez Geek: Everybody, be cool. You – be cool”

 • Niewątpliwym atutem Chez Geek jest humor. Zabawne ilustracje i opisy na kartach mogą niejednokrotnie wywoływać u graczy salwy śmiechu.
 • [...]Chez Geek na pewno sprawdzić się może jako planszówkowy “lodołamacz”, tytuł wprowadzający dla laików, na których cięższe gry z mnóstwem elementów i rozbudowaną mechaniką mogą działać zastraszająco.
 • Karty są solidne i odporne na ścieranie, żetony-pchełki wygodne w użyciu, kulka z gąbki dobrze zapycha pudełko i zapobiega przewalaniu się zawartości, zaś psychodeliczne kolorki kostek [...] dobrze wpisują się w imprezowy charakter gry.

Serwis Onet.pl Gry, 29-03-10: „Chez Geek – doskonała gra na każdą imprezę”

 • Współczesne gry nie muszą być śmiertelnie poważne. „Chez Geek” jest aż do bólu zabawny, choć jednocześnie zmusza do myślenia. Rywalizacja budzi emocje…
 • Pod względem technicznym „Chez Geek” wypada bardzo przyzwoicie. Karty są dość sztywne, czytelne i bardzo zabawne, ilustrujące je cytaty świetnie dobrane, zaś instrukcję zrozumie nawet wsiowy głupek.
 • To udana produkcja, wciągająca, zabawna, godna polecenia.

Serwis planszowki.gildia.pl, 15-02-10: „Chez Geek” – recenzja gry

 • [W] karciankach najważniejsze są karty, a te robią naprawdę dobre wrażenie – rysunki są zabawne, podpisy pod nimi jeszcze bardziej, wykonane są solidnie i nie ma problemów z ich rozpoznaniem.[...]
 • [Karty] są bardzo ładnie wykonane, rysunki przezabawne, opisy pod nimi czyta się z głośnym śmiechem. Możliwości uprzykrzania konkurentom życia są spore i wykonuje się je z dużą przyjemnością. Gra idealnie nadaje się na imprezę, urodziny czy do akademika, szczególnie w młodym (pełnoletnim!) towarzystwie.[...]

Serwis Spiellust, 27-01-10: Chez Geek – czyli wrzuć na luz

 • [g]rupa znajomych zagrywających się w serię Munchkina odnajdzie się w grze z pewnością.[...]
 • Mechanicznie gra działa, można nawet odnaleźć ciekawe kombinacje kart, można też pośmiać się, czytając opisy na kartach.
 • W zasadzie do całości wydania praktycznie nie mam uwag: karty są grube i sztywne, pudełko solidne, a drobne elementy zapakowane w osobne plastikowe pudełko. Instrukcja jest co prawda zaledwie zwykłą, czarno-białą, dwustronnie zadrukowaną kartką formatu A4, ale zasady wyjaśnione są w niej sprawnie.

Serwis Gry planszowe u Wookiego, 15-01-10: Chez Geek – recenzja

 • Gra ma swoje wady i zalety, ale zdecydowanie najciekawsza jest w gronie dobrych znajomych.
 • Współlokatorzy [...] uśmieją się z kart przedstawiających osoby, które znają, albo sytuacje, które im się przydarzyły. Szczególnie ciekawe jest nadawanie własnych nazw kartom, np. Korpoludkiem może być sztywny, zapracowany kumpel, a numerek w dziekanacie opatrzony komentarzem o starszej pani sekretarce
 • [...]gra uniwersalna [...] dobra w sytuacjach awaryjnych, albo jako przerywnik. Przychodzą ludzie na pół godziny i chcą w coś grać, nie lubią klimatów fantasy, mają piwo i chipsy – w takiej sytuacji wyciągamy Chez Geek.

Opinie

Ajron, uczestniczka II Festiwalu Gier Planszowych w Brzegu, wpis na forum gry-planszowe.pl, 07.02.2010.

Miałam przyjemność przetestować Chez Geeka z kolegami na brzeskim festiwalu. Bardzo pozytywne wrażenia! Wielkim doświadczeniem nie grzeszę, ale zasady gry łapie się naprawdę bardzo szybko, są prościutkie, instrukcja krótka, acz treściwa :) . Absolutnie genialny humor, chyba wszystkim się spodobał, do tego zabawne rysunki – czego chcieć więcej? Na rozgrywkę w kilka osób nadaje się świetnie, nawet z ludźmi, którzy wcześniej z karciankami nic wspólnego nie mieli (można więc za pomocą Chez Geeka spróbować ich wkręcić w nowe hobby…).

0 odpowiedzi na “Recenzje”


 • Brak komentarzy

Pozostaw odpowiedź

Chez Geek? Kliknij pudełko i dowiedz się o co chodzi!

Kto wygrał konkurs Chez PRL?

Informacje prawne

CHEZ GEEK, CHEZ GEEK 2: SLACK ATTACK i CHEZ GEEK 3: BLOCK PARTY są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi Steve Jackson Games Inc. i są używane na podstawie licencji udzielonej wydawnictwu LocWorks. Wydanie polskie © 2009 Steve Jackson Games Inc. Nazwa LocWorks i logo LocWorks są znakami towarowymi Piotra Burzykowskiego. Treść witryny © 2009 Piotr Burzykowski. Wszelkie prawa zastrzeżone.